• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İYİ Parti  İl Başkanı: Adalete güven azaldı

İYİ Parti İl Başkanı: Adalete güven azaldı

“Parayla diploma alanlar adaleti sağlayamaz. Yazık ettiniz bu ülkeye, bu gençliğe!”

Haftalık basın toplantısını yine yazılı olarak gerçekleştiren İYİ Parti Gaziantep İl Başkanı Av. Oğuz Hocaoğlu, kentin sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getirdi.


HABER AĞI- Gaziantep’in sorunlarını ve çözüm önerilerini gündeme getiren İl Başkanı Hocaoğlu şu şekilde konuştu: “Gaziantep’imizin sesi, gözü, kulağı basın mensuplarımızla yine yüz yüze bir buluşma yapamıyoruz. COVID-19 Virüsünün etkisi altındayız. İnşallah bu illetten tüm dünya biran önce kurtulur.
Ancak tüm dünyada, dünya var olduğu günden bu zamana tartışılan bir virüs daha var ki; oda hak, hukuk, adalet virüsü. Her toplum, her iktidar adaleti sağlayacağını vaat eder. Ancak bunu ileri toplumlar bir nebze sağlar, bazı toplumlar ise bu kılıfa sığınır, kendine yontar, öyle ki o adaletin bir günde kendisine lazım olacağını hiç düşünmez. Ülkemiz maalesef bu durumda toplumun yüzde 80’lik bölümü adalete inanmıyor. Bir hukukçu olarak bende maalesef inanmıyorum.

“KORKUT KÜÇÜKCAN İÇİN HALEN ADALET SAĞLANMADI”

“20 gün sonra, yani 14.11.2020 tarihinde Merhum Korkut Küçükcan’ın ölüm
yıldönümünü anacağız. Maalesef, bu anma Korkut Küçükcan’ın ölüm yıldönümünü anma değil; adaletin ölüm yıldönümünü anma olacaktır. Ben 14.11.2020 tarihinde tüm yetkililerin gözü önünde yapılan, ruhsatı izni, olmayan, kimsenin sahip çıkmadığı, adaletsizlik üzerine yapılmaya çalışılan, ülkemize en çok zararı veren FETÖ terör örgütünün ibadethane adı altında yaptırdığı yapının önünde olacağım. Siz basın mensuplarımızı da oraya davet ediyorum. Adalet Bakanımız Sayın Abdülhamit Gül
başta olmak üzere; Yapım aşamasında bu yapıyı görmeyen Büyükşehir Belediye Başkanımızı, medyadan yaptığı yardımlarla düşmeyen Şahinbey Belediye Başkanımızı’da bekliyorum. Medyaya bir resimde birlikte orada verelim. Bu yapıyı nasıl görmediklerini, FETÖ’nun gözlerini nasıl bağladığını anlatsınlar. Sayın Adalet Bakanımız Gaziantepli, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Şahinbey Belediye Başkanımız da AKP’li, AKP ise İktidar ama maalesef henüz bu işte ihmali olanlar için soruşturma izni dahi dosyada yok. Küçükcan ailesi tazminat peşinde değil, Allaha şükür
birçok vakıf ve derneğin yardım kaynağı, mal varlıkları kendilerinden sonraki nesillere yetecek durumda, tek şey istiyorlar ADALET, kendileri için ADALET, Toplum için ADALET. Merhum Korkut Küçükcan, o da ADALET için İYİ Partiye katılmış, Gaziantep Kurucu İl Yönetiminde görev almıştı. Bende İYİ Parti İl Başkanı olarak, hukukçu olarak, Korkut Küçükcan için, Bu ülke için ADALET istiyorum. Unutmayacağız, unutturmayacağız.”

“PARAYLA DİPLOMA ALANLAR ADALETİ SAĞLAYAMAZ”

Cumhuriyetimizin 97.Yıl Dönümünü kutlayacağız. AKP 2002 Yılında iktidara geldi. AKP iktidarında dünyaya gelen bebek, bugün bir genç ve seçmen. Ne yazık ki başka hiçbir yönetim şekli ve lider görmedi. Sevgili gençler. Ben öğretmenlik yaptığımda; yarının umudu, gözleri parlayarak okula gelen minik yavrulara okuyun kendinize güzel bir gelecek hazırlayın üniversite okuyun diyordum, onlara umut aşılıyordum. Ama bu gün o umudu aşılayamıyorum, çünkü her evde en az bir tane sözde üniversite mezunu vasıfsız işsiz var. Üniversite sayısını ve Üniversite Mezunu
sayısını kağıt üzerinde artıran bu iktidar Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğini çaldı.
Herkes Üniversite Mezunu ama kağıt üzerinde, vasıf ve nitelik yok. Bir de adam kayırma ve torpil; yazık ettiniz bu ülkeye, bu gençliğe, İYİ Parti bu yüzden var. Hayatında bir roman okumayan bir genç parayı verip hukuk fakültesi diploması aldı. Sonra o parayı veren babası sayesinde torpilini bulup hakim – savcı oldu. İşte o gencin dağıtacağı ADALET böyle olur. O gençte bir suç yok. Suç bizde o genci yetiştiren zihniyete oy verenlerde.
O zihniyetin ürünü, şu an ekonominin başında, dolardan bize ne diye demeç veriyor. Babası parayı verdi diploma aldı, Kayın babası da bakan yaptı. Tabiki dövizden ona ne? Daha vahimi onun arkadaşları ise; ya ceza evinde, ya yurt dışında kaçak.

Suçlarımız VATANA İHANET. Bizim il başkanımızın dayısı FETÖCÜYMÜŞ, suçlama bu.
AKP iktidarının bakanlarının, belediye başkanlarının, bürokratlarının çocukları, kardeşleri FETÖCÜ onlar ne oluyor. Kendileri ağıtlar yakıyor, Türkçe olimpiyatları düzenliyor.

FETÖ ANISINA BU ÜLKEDE MAALESEF PARALAR BASTIRILDI

Ağıtlar yakıyorlardı. Seni özledik gel diye yalvarıyorlardı. Onlar hala görevde. Doğru onlar görevde olacak ki Bu Cumhuriyetin gerçek evlatları VATANA İHANETTEN yargılansın.


“BU ÜLKEYE SAHİP ÇIKALIM”

Şimdi başta İYİ Partiye gönül verenlere sesleniyorum. Lütfen seni beni bırakın, beni sevmeyin, bana selam vermeyin, ama ülkemize sahip çıkın. Ülkeyi bu hale getiren zihniyetin değirmenine su taşımayın. Benim yanlışım olursa bana söyleyin. Kapım herkese açık. Telefonum 24 saat açık. Ayrı gayrı yok. Bu ülke bizim. İYİ Parti sizin. Ben yalnızca hizmet için varım. Gelin İYİ Partiye, Gaziantep’e ve Ülkemize sahip çıkın. Ben iktidar için il başkanıyım. Gaziantep’e sözümüz var İYİ Partiyi Gaziantep’te iktidar
yapacağız. Bize oy vermeyen seçmene kızmayıp, neden oy alamıyoruzu araştıracağız. İYİ ki varsın Mustafa Kemal Atatürk, İYİ ki Cumhuriyeti kurdun. İYİ Parti Teşkilatları fikri hür, vicdanı hür Cumhuriyet’e layık gençler yetiştirmek bu ülkeyi dünyada söz sahibi yapmak için çalışıyor. İYİ ki varsın Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener. Bu yolda 81 İl Başkanı emrinizdedir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN