• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şahinbey 125.000 Bebeğe Hoş Geldin Dedi

Şahinbey 125.000 Bebeğe Hoş Geldin Dedi

“Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına projemizi devam ettireceğiz.”

Şahinbey Belediyesi, 9 yıl önce hayata geçirdiği ve yeni doğan bebeklerin evlerinde ziyaret edildiği ‘Hoşgeldin Bebek’ projesi kapsamında 125.000 aileyi ve bebeği evinde ziyaret etti.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun, önemli projelerinden birisi olan ‘Hoş Geldin Bebek’ projesi kapsamında ziyaretler sürüyor. Şahinbey Belediyesi tarafından Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan Hoş Geldin Bebek projesi kapsamında her gün iki ekip Şahinbey’de ikamet eden tüm aileleri ve bebeklerini evlerinde ziyaret ederek, görevli hemşire tarafından aileye çocuk gelişimi, anne sütünün önemi ve aşılarla ilgili bilgiler veriyor. Şahinbey Belediyesi ise ziyaret sırasında bebek takımı, battaniye ve ateş ölçer gibi birçok malzemenin bulunduğu hediye paketi veriyor.

Şahinbey Belediyesi Hoş Geldin Bebek ekibi 2011 yılı içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan protokol sonrasında Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde doğan tüm bebekleri ziyaret ediyor. İçerisinde hemşirelerin de bulunduğu 2 ekiple ziyaretler gerçekleştirilirken, günlük ortalama 80 bebek ve ailesi ziyaret ediliyor. Ziyaretlerde; anne sütünün önemi ve devamlılığı, topuk kanının alınması, bebeğin aşıları, bebek bakımı, loğusalık konularında bilgiler veriliyor. Ziyaret edilen evlere bebek battaniyesi, ateş ölçer ve anne çantası hediye ediliyor. Bu güne kadar ilçe sınırları içinde dünyaya gelen 125.000 bebeğe ‘hoş geldin’ diyerek anne-babaların mutluluğuna ortak olundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN