• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şahinbey’den Gazianteplilere 12 Milyon Metrekarelik Yeşil Alan

Şahinbey’den Gazianteplilere 12 Milyon Metrekarelik Yeşil Alan

Şahinbey Belediyesi 620 parkın yanı sıra milyonlarca ağacın dikimini ve dağıtımını sağlayarak doğaya verdiği önemi ortaya koydu.

haberagim.netŞahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu göreve geldiği günden bu yana Şahinbey İlçesi’nde yaptığı park ve ağaç dikimi çalışmalarıyla ilçenin çehresini değiştirdi.

2009 yılında göreve geldiğinde her mahalleye park ve sosyal tesisi yapma hedefiyle yola çıkan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahinbey İlçesine 620 parkın yanı sıra milyonlarca ağacın dikimini ve dağıtımını sağlayarak doğaya verdiği önemi ortaya koydu.

3.612.911 AĞAÇ DİKİLDİ

2009 yılından bu yana 3.612.911 ağaç dikimini ve dağıtımı gerçekleştiren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu göreve geldiği günden bu yana daha yeşil bir Şahinbey için toplamda 620 adet parkın yaparak vatandaşlar için huzurlu alanlar oluşturdu. Başkan Mehmet Tahmazoğlu Şahinbey’de yeşil alanı 12.145.719 m2 ye çıkartarak kişi başına düşen yeşil alan miktarını 2009 yılından bu yana 0.89 m2 den 14.72 m2’ye yükseltmiş oldu.

Şahinbey Parkı

DAHA YEŞİL BİR GAZİANTEP İÇİN

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeşili ve doğayı önemsediklerini belirterek, “Göreve geldiğimiz günden bu yana, Şahinbey’imizi ve Gaziantep’imizi çok daha yeşil bir alan yapmak için ciddi bir mücadele verdik ve mücadelemiz devam ediyor. 12.145.719 m2’lik alanı ağaçlandırarak şehrimizin nefes almasını sağladık. Bunun dışında 1 milyon 700 bin metrekare alanla Türkiye’nin en büyük parkı olan YeşilVadi parkımız başta olmak üzere, Şahinbey Parkı, Şelale Park, Akkent Parkımız gibi yaptığımız 620 parkla Şahinbey’imizi yeşillendirmeye devam ettik. Şahinbey’i yeşillendirmek için çalışmalarımıza vatandaşlarımızı da dahil etmek için her yıl ağaç dağıtımı gerçekleştiriyoruz. Bu güne kadar 3.612.911 tane ağacın dağıtımını ve dikimini gerçekleştirdik. Buradaki amacımız; daha yeşil bir Şahinbey ile Gaziantep’imizi yeşillendirmek ve gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmaktır. Çünkü ağaç olan yerde bereket, güzellik, yeşillik ve rahmet vardır” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN