• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Mutasyon geçiren koronavirüs ve çocuklar hakkında kritik uyarı!

Mutasyon geçiren koronavirüs ve çocuklar hakkında kritik uyarı!

Kovid-19’un yüzde 70 daha bulaşıcı olan bir türü olarak tespit edilen yeni türünün (VUI-02012/01), çocuklar arasında daha da bulaşıcı olabileceğini açıklandı.

İngiltere’de Yeni ve Gelişmekte Olan Solunum Virüsü Tehditleri Danışma Grubu ülkede tespit edilen koronavirüsün yeni türü hakkında elde edilen bilgileri açıkladı.

İngiltere’de Yeni ve Gelişmekte Olan Solunum Virüsü Tehditleri Danışma Grubu (NERVTAG), ülkede Kovid-19’un yüzde 70 daha bulaşıcı olan bir türü olarak tespit edilen yeni türünün (VUI-02012/01), çocuklar arasında daha da bulaşıcı olabileceğini açıkladı.

Oxford Üniversitesi’nde Bulaşıcı Hastalıklar Profesörü ve NERVTAG Başkanı Peter Horby, “Artık bu türün şu anda Birleşik Krallık’ta bulunan diğer virüs türlerine göre daha fazla bulaşma ihtimali olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Diğer bir NERVTAG üyesi ve epidemiyolojist olan Neil Ferguson ise “Çocukları enfekte etme eğiliminin daha yüksek olduğuna dair bir ipuçları var. Bunun üzerine herhangi bir nedensellik kurmadık, ancak bunu verilerde görebiliyoruz. İleride nasıl davrandığını görmek için daha fazla veri toplamamız gerekecek” dedi. (Gerçek Gündem)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN