• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kadın cinayetinden salıverilen Uygun uyuşturucudan gözaltına alındı

Kadın cinayetinden salıverilen Uygun uyuşturucudan gözaltına alındı

Aleyna Çakır’ın öldürülmesinde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun, gözaltına alındı.

HABERAGİM.NET Aleyna Çakır’ın öldürülmesinde baş şüpheli olan Ümitcan Uygun, “uyuşturucuya özendirmek” suçundan gözaltına alındı. Aleyna Çakır’ın ölümünün baş şüphelisi Ümitcan Uygun, uyuşturucu kullanırken çekilen videolarının sosyal medyada paylaşılmasının ardından “uyuşturucuya özendirmek” suçundan Ankara’da gözaltına alındı.

Kaçmaya çalışırken yakalanan Uygun’un, kaçmasına yardımcı olduğu iddiasıyla babası Durak Uygun ile madde kullanımı görüntülerinde yer alan bir kadın da gözaltına alındı. Uygun, sağlık kontrolünün ardından emniyete götürüldü. Uygun hakkında uyuşturucuyu özendirmek suçundan işlem yapılacağı öğrenildi. 

EMNİYETTEN AÇIKLAMA

 Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü’nün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bazı sosyal medya hesaplarında, yanındaki iki kadınla birlikte uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanırken çektikleri görüntüleri yayınlayan Ümitcan Uygun isimli şahıs 10 Ocak 2021 günü ilimiz Etimesgut ilçesinde ekiplerimizce yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konuyla ilgili tahkikat Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde çok yönlü olarak yürütülmektedir” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN