• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Erdoğan’ın koruma polisi yaşamına son verdi

Erdoğan’ın koruma polisi yaşamına son verdi

“Cenazeme hiçbir rütbeli gelmesin”

HABER AĞI- Polis memurunun bıraktığı mektupta “Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım” ifadeleri yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru M.A.B.’nin bugün sabah saatlerinde intihar ettiği bildirildi.

Odatv’de yer alan habere göre, ekip arkadaşları, M.A.B.’nin sabah göreve gelmemesi ve telefonunun kapalı olması üzerine kaldığı eve gitti. Polisler, kapının açılmaması üzerine çilingir yardımıyla eve girince polis memurunun cansız bedeniyle karşılaştı. Erdoğan’ın korumasının intiharı Meclis gündemine taşındı: Soylu’ya tepki

Evinde yaklaşık 4 aydır yalnız oturan koruma polisinin yanında silahla bulunduğu aktarılırken, M.A.B.’nin bir de mektup bıraktığı anlaşıldı.

28 yaşındaki M.A.B.’nin bıraktığı mektupta ise polis merkezinde baskı gördüğü satırları kaleme aldığı görüldü.

M.A.B’nin bulunan mektubunda şu ifadelere yer veriliyordu:

“Personelini aşağılamak, tehdit etmek, meslekten etmek, küçük düşürmek, yalancı konumuna koymak en iyi yaptığınız iş olsa gerek. Her insanın bir gururu vardır ve ben o lafları kaldıramadım. Evet C.B. ve A.Ö. bina tesis ve kapılar size ait. Keşke yukarıda yazdıklarım yerine biraz da personele iyi davranıp hal hatır sormayı onları anlamayı deneseydiniz. Cenazeme M. Y. komiserim hariç hiçbir rütbenin gelmesini istemiyorum.”

Polisin olayla ilgili soruşturmaya devam ettiği öğrenildi.

Henüz resmi bir açıklama yapılmazken BirGün’ün olayı teyit etmek için başvurduğu Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığı konu hakkında bilgi vermedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN