• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Şehitlerin ismi Şahinbey’de yaşayacak

Şehitlerin ismi Şahinbey’de yaşayacak

Çanakkale şehitleri için Şahinbey’de zeytin fidanı dikimi gerçekleşti.

HABER AĞI- Şahinbey Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde şehitlerimiz için zeytin fidanı dikimi gerçekleştirdi.

Şahinbey Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde vatan uğruna toprağa düşen şehitlerimiz için Yeşilvadi Millet Bahçesi’ne üzerinde şehitlerimizin isminin yazıldığı zeytin fidanları dikildi. Düzenlenen programa Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Tarım İl Müdürü Mehmet Karayılan, Gaziler Vakfı Başkanı Mehmet Yeter ve öğrenciler katıldı.

Başkan Tahmazoğlu: Fidanlar şehitlerimizin hatırasıyla büyüyecek

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ağaçlandırmanın önemine dikkati çekerek, “Öncelikle tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyorum. Allah mekânlarını cennet eylesin. Şahinbey Belediyesi olarak şehitlerimiz anısına Yeşilvadi Millet Bahçemizde şehitlerimiz adına fidan diktik ve her fidanın üzerine şehitlerimizin ismini yazdık. Fidanlar büyüdükçe onların hatırasıyla birlikte yaşayacaklar. Ağaçlandırma çok önemli. Şahinbey Belediyesi olarak 3.500.000’un üzerinde ağaç dikimini ve dağıtımını gerçekleştirdik. Bu çalışmamızı aralıksız bir şekilde devam ettireceğiz. Bizim inancımızda Peygamberimizin ‘Yarın kıyamet kopacağını bilseniz dahi elinizdeki fidanı dikin”  diye buyuruyor. Ağaçları ne kadar çoğaltırsak gelecek nesillere temiz bir hava ve güzel bir çevre bırakmış olacağız. Bu çerçevede çalışmalarımızı aralıksız bir şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN