• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
ELİTLİFE Group ve İnşaat sektöre yeni bir heyecan ve soluk getirdi

ELİTLİFE Group ve İnşaat sektöre yeni bir heyecan ve soluk getirdi

ELİTLİFE Grup ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Eyyup Can Palta “Alanında tecrübeli ve deneyimli uzman kadromuz ile çıktığımız bu yolda Gaziantep’teki emlak sektörüne yeni bir heyecan ve soluk getirmeyi hedefliyoruz”

Abdullah Palta, Abdullah Aykurt ve Ali Genç’in şirket ortağı olduğu ELİTLİFE Grup ve İnşaat, yeni kadrosuyla Gazianteplilere hizmet vermeye başladı.

Yeni kurulmasına karşın kentteki emlak sektörüne yeni bir soluk ve heyecan getiren ELİTLİFE Group ve İnşaat, tecrübeli ve deneyimli uzman kadrosu ile hizmete başladı. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışan ELİTLİFE Group ve İnşaat, şimdiden vatandaştan tam not alırken, özgüvenin adresi oldu.

ELİTLİFE Group ve İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Eyyup Can Palta “Alanında tecrübeli ve deneyimli uzman kadromuz ile çıktığımız bu yolda Gaziantep’teki emlak sektörüne yeni bir heyecan ve soluk getirmeyi hedefliyoruz. Her zaman müşteri memnuniyet odaklı çalışacağız. Tüm vatandaşlarımızı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Caddesi 15 Temmuz Mahallesindeki iş yerimize bir bardak çayımızı içmeye bekliyoruz ya da 05320533127 numaralı telefondan 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirler” dedi.

Kentteki emlak piyasasını değerlendiren Palta, “Şu anda kentte bir emlakçı patlaması yaşanıyor. Geçmiş dönemlerde bu kadar çok fazla emlakçı yoktu, ancak inşaat sektörünün gelişmesiyle birlikte emlakçı sayısı da acayip şekilde arttı. Dolayısıyla da yaşanan artış sonrasında da sektörün hizmet kalitesi düşmüş oldu. Günümüzde bakkal, manav hatta kapıcı bile emlakçılar yapar duruma geldi. O nedenle vatandaşlarımız çalıştığı kişi ve kurumları iyi bilmeli ve tanımalı ki daha sonradan pişman olmasınlar” uyarısında bulundu.

Emlak sektörünün durağan bir zaman geçirdiğini kaydeden Palta, satışların yüzde 60 oranında azaldığının altını çizdi. “Konut faiz oranlarının yüzde 0,64’e düştüğü zamanlarda stoktaki dairelerin tümü satıldı, sektörel bir hareketlilik söz konusuydu. Ancak bu kampanya bitince faiz oranları yeniden yükselişe geçti. Dolayısıyla alım gücü zayıf olan vatanda ev almaktan vazgeçti. Şu anda beklemedeyiz. Önümüzde yaz ayı olduğundan biraz umudumuz var. İnşallah sektör olarak eski güzel günlerimize dönmeyi istiyoruz” şeklinde konuştu.

Gaziantep’te inşaat sektörünün hızla geliştiğini ifade eden Palta, daire fiyatlarının ise İstanbul ile yarışır seviyeye yükseldiğini anlattı. “Şehrimizde inşaat sektörü gelişiyor, gelişmeye devam ediyor. Şu anda bu sektörden binlerce insan evine ekmek götürmektedir. Bunun yanı sıra daire fiyatları çok yüksek. 2+1’lerin fiyatı 450-600 bin lira, 3+1’lerin fiyatı 600 bin lira 2 milyona kadar çıkıyor. Tabi bu fiyatlar dairenin bulunduğu semte ve mahalleye göre değişkenlik göstermektedir” tespitini yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN