• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gaziantepli küçük piyanist uluslararası başarılara imza atıyor

Gaziantepli küçük piyanist uluslararası başarılara imza atıyor

Okuma yazmayı 4 yaşında öğrendiği söylenilen 8 yaşındaki Hamit Erdem Özpolat, hobi olarak başladığı piyanoda, katıldığı yarışmalarda elde ettiği başarılarla ismini dünyaya duyurdu.

HABER AĞI- Okul döneminde ailesi tarafından “canı sıkılmasın” diye piyano kursuna gönderilen Gaziantepli Hamit Erdem Özpolat, 2 yıl gibi kısa bir sürede uluslararası başarılara imza attı.

Gaziantep’te yaşayan Hamit Erdem, 2 yıllık piyano geçmişinde Almanya’daki Musical Fireworks In Baden, Newyork’ta düzenlenen Sempre Music’de, Ukrayna’da yapılan Harmony of Talents, ABD’deki South Florida Internatinol Piano Competition’da, İspanya’da düzenlenen Golden Talents’da birincilik, İspanya’da yapılan Stars at Tenerife’de üçüncülük ödülü alan Hamit Erdem Özpolat, son olarak geçen günlerde Gürcistan’da düzenlenen International Mozart Competition’da “en iyi Mozart yorumu” ödülünün sahibi oldu.

Piyano eğitmeni Renata Popovych Çavdar, Özpolat’ın doğuştan yetenekli olduğunu belirterek, çok nadir sahip olunan “absolut” kulağa sahip olduğunu söyledi.

3. sınıf öğrencisi olduğunu,  6 yaşından bu yana da piyano çaldığını söyleyen Özpolat, piyano öğretmenlerinden yetenekli olduğunu duyduğunda piyanoya daha çok sarıldığını ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN