• DOLAR
  $1.994,56
 • EURO
  $0,3802
 • ALTIN
  $24.745,75
 • BIST
  105,6754
Eyyup Can Palta: Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Eyyup Can Palta: Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

Güç Birliği Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Eyyup Can Palta, Türk Polis Teşkilatı Kuruluşunun 176. Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

HABER AĞI- Güç Birliği Partisi Genel Başkan Başdanışmanı ve Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Eyyup Can Palta, Türk Polis Teşkilatı Kuruluşunun 176. Yıldönümü ve Polis Haftası dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Palta, yaptığı açıklamada, “Ülkemiz ve milletimizin güvenliğinin teminatı olan, toplumun ve insanların huzurunu, güvenini sağlamak için canla başla çalışan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumayı, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehdit ve tehlikelere karşı mücadeleyi kendisine vazife edinen tüm polislerimizin Polis Haftasını ve Türk Polis Teşkilatı Kuruluşunun 176. Yılını kutluyorum” dedi.

Türk Polis Teşkilatının halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getirdiğini dile getiren Palta, “Kurulduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne kadar ülkemizde huzur ve düzenin bozulmaması ve bizlerin güvenli bir şekilde yaşamını sürdürebilmesi için gece gündüz, yağmur, çamur demeden fedakârca görev yapan, Türk Polis Teşkilatına ne kadar teşekkür etsek azdır.”

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Polis asker kadar disiplinli, hukukçu kadar hukuk adamı, bir anne kadar şefkatli olmalıdır. Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır” sözünden de anlaşılacağı gibi Polis Teşkilatımız ülkemizin bölünmez bütünlüğüne sonsuza dek sahip çıkacak. Bu vesile ile Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 176. Yılını ve Polis Haftasını kutluyor, görevleri başında şehit olan tüm polislerimizi rahmetle anıyor, gazi polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevi başındakiler ile emekliye ayrılanlara aileleri ve sevdikleriyle beraber sağlıklı, mutlu, huzurlu ve başarı dolu bir hayat diliyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
POLİS HAFTASI son dk

BİRDE BUNLARA BAKIN