• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Duygu Delen Olayı Sanığı Medyayı Suçladı

Duygu Delen Olayı Sanığı Medyayı Suçladı

Sanık Mehmet Kaplan, suçsuz olduğunu belirterek, tutuklanmasına tek neden medya baskısını gösterdi.

Gaziantep’te şüpheli bir şekilde balkondan düşerek yaşamını yitiren 17 yaşındaki Duygu Delen olayına ilişkin tutuklu bulunan sanık Mehmet Kaplan hakim karşısına çıktı.

haberagi.net – Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada savunma yapan sanık Mehmet Kaplan, suçsuz olduğunu belirterek, tutuklanmasına tek neden medya baskısını gösterdi.

Avukat savunmalarından sonra ek araştırma ve incelemelerin yapılması için sanığın tutukluluk halinin devamına karar verildi.

Öte yandan duruşma sonrası adliye önünde bir açıklama yapan Gaziantep Barosu Başkanı Bektaş Şarklı, duruşmada tekrar keşif ve tutukluluk halinin devamı yönünde karar çıktığını paylaşan Şarklı, “Bir sonraki duruşmada 17 Şubat’ta görülecek. Baroların ve STK’ların müdahillik talebi doğrudan zarar görmediği gerekçesiyle reddedildi. Bunun yanlış olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’de kadına yönelik şiddettin önüne bu şekilde geçemeyiz. Gaziantep’te 17 yaşındaki genç bir kız öldürüldüğü zaman cinsel istismara uğradığı zaman baroların bu anlamda yaptığı çalışmalar eksik kalıyor. Bakın bugün ailenin avukatı yoktu. Katılma talebimiz kabul edilmediği için doğrudan soru sorma ve dosyaya ilişkin ifade de bulunma hakkımız olmadı. Bu anlamda kısıtlanmış olduk. Bu şekilde kadına yönelik şiddet ve istismarın önüne geçemeyiz. Bunları yargı makamlarının da anlaması gerekiyor. Gaziantep’te yaşayan genç kızın öldürülmesi Gaziantep, Kahramanmaraş, Trabzon Barosunu doğrudan etkiler. Biz kadınlarımızın ve kızlarımızın güvenle yaşayacağı bir ortam istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Güney24 Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN