• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Türkiye’yi kadınlar yönetse..

Türkiye’yi kadınlar yönetse..

“#ÜlkemiBenYönetsem” adıyla açılan bölümde kadınlar bir cümle ile düşüncelerini açıklayacak.

HABER AĞI- SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, kadın liderliğinde bir ülkenin nasıl olacağını ortaya koymak amacıyla sitelerinde  “#ÜlkemiBenYönetsem” adıyla bir bölüm açtı. Kadınlar burada bir cümle ile düşüncelerini açıklayacak.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği, kadın liderliğinde bir ülkenin nasıl olacağını ortaya koymak amacıyla sesdernegi.org adlı sitelerinde “c” adıyla bir bölüm açtı. Dernek açtığı bu bölüm ile Türkiye’de ve dünyada ülkeleri kadınların yönetmeleri halinde neler yapabileceklerini ve kadın liderliğinin Türkiye ve dünyayı nasıl yaşanılır bir yer haline getirebileceklerini göstermeyi amaçlıyor.

BİR CÜMLE İLE AÇIKLAYACAKLAR

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Gülseren Onanç’ın imzası ile yayınlanan yazılı açıklamada şunlara yer verildi: “Krizi en iyi yöneten ülkelerin yönetimde kadın politikacılar bulunuyor. SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği bu alanda kadınların politikada ve karar alma mekanizmalarında eşit ve etkin biçimde var olması gerektiğine inanıyor. Bu çerçevede kadınların yönetimiyle ülkelerin ve dünyanın daha yaşanılır bir yer olabileceğine dikkat çekmek ve etkileşimli bir biçimde ortaya koymak üzere bir web sitesi geliştirdi. #ÜlkemiBenYönetsem sesdernegi.org/ulkemi-ben-yonetsem adını taşıyan siteye giren kadınlar, kendilerinin seçilmiş veya atanmış yöneticiler olmaları durumunda Türkiye’yi nasıl yöneteceklerini bir cümleyle paylaşacak.”

‘ÜLKEMİ BEN YÖNETSEYDİM’

Pandemi döneminde kadınların yönettiği ülkelerin süreç yönetiminde başarılı olmalarının kendilerine ilham verdiğini belirten Onanç, “Dünyada sadece 25 ülkede hükümet ya da devlet başkanı kadın. Biz kadın liderliğinin eşit olarak politikada ve karar mekanizmalarında var olduğu bir ülkenin ve dünyanın daha yaşanılır olduğuna inanıyoruz. Bu amaçla #ÜlkemiBenYönetsem web sitesini geliştirdik.  Kadınların kendilerini, ülkesini yöneten seçilmiş veya atanmış bir kadın olarak görmesini ve Türkiye’yi nasıl yöneteceklerini bir cümleyle paylaşmalarını istiyoruz. Karar mekanizmalarında seçilmiş veya atanmış olmaları durumunda; ne karar alırlardı? Neyi değiştirirlerdi? Nasıl davranırlardı? Eğer kadınlar ülkelerini yönetseydi Türkiye ve dünya nasıl bir yer olurdu? Kadınların katılımıyla ortaya çıkacak tabloyu herkese göstermek istiyoruz. Biz çok güzel olacağına inanıyoruz. ‘Ülkemi ben yönetseydim’ diye düşünün ve yaşanılır bir dünyayı hayal etmemize yardımcı olun” ifadelerine yer verildi.

RAPORLAŞTIRILACAK

Ülkesini yönetmeyi hayal eden kadınlar sesdernegi.org/ulkemi-ben-yonetsem sitesine girdiklerinde yazacakları ifade görselleşecek. Ayrıca katılımcılar isterse bu içeriği sosyal medyadan paylaşabilecek. Burada ifade edilen görüşler bir süre sonra bir rapor halinde kamuoyuyla paylaşılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN