• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li danışman hakkında açıklama

Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li danışman hakkında açıklama

Lüks araçta uyuşturucu aldığı görüntüleri ortaya çıkan AKP’li Kürşat Ayvatoğlu hakkında açıklama

HABER AĞI- AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan, sosyal medyadaki görüntüleri gündem olan ve Dağ’ın danışmanı olduğu iddia edilen Kürşat Ayvatoğlu hakkında açıklamada bulundu. Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammet Doğan, Ayvatoğlu’nun danışman olmadığını iddia etti ancak Ayvatoğlu’nun daha dün Hamza Dağ’ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gözaltına alındı.

Sosyal medyada dolaşıma sokulan bir videoda, bir otomobilde uyuşturucu madde kullandığı anlara ilişkin görüntüleri görülen kişinin AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın danışmanı olduğu ileri sürüldü. İddia AKP tarafından reddedildi, ancak Ayvatoğlu’nun daha dün Hamza Dağ’ın yanında olduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı. Ayvatoğlu, gözaltına alındı.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857039-1.

Ayvatoğlu ve Erdoğan

Kürşat Ayvatoğlu isimli olduğu belirtilen söz konusu kişiyle ilgili görüntülerin büyük gündem haline gelmesi üzerine AKP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın danışmanı Muhammed Doğan bir açıklama yaptı.https://af9345c9c9201a52c42e13dff0700bba.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-38/html/container.html

Doğan, Kürşat Ayvatoğlu isminde bir kişinin danışman ya da özel kalem kadrosunda çalışmadığını söyledi.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857040-1.

Kürşat Ayvatoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte

Doğan, “Hamza Dağ’ın meclis kadrosuna bağlı 3 danışmanı bulunmaktadır. Birinci danışman Muhammet Doğan, ikinci danışman Abdürrahim Atasever, üçüncü danışman Murat Kaygusuz. Genel Merkez Özel Kalemi ise Kadir Aytunkaynak’tır. Bunların haricinde danışmanı yoktur” ifadelerini kullandı.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857038-1.

AKP’li Hamza Dağ ve Kürşat Ayvatoğlu

DÜN ÇEKİLEN FOTOĞRAFLARI ÇIKTI!

Ancak iddiaların reddedilmesine rağmen Kürşat Ayvatoğlu’nun, dün Hamza Dağ’ın yanında bulunduğunu gösteren fotoğraflar ortaya çıktı.

AKP AR-GE ve Eğitim Başkanlığından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, dün AKP genel merkezinde düzenlenen devir teslim töreniyle görevi Mustafa Şen’e devretti.

Anadolu Ajansı ve DHA tarafından geçilen fotoğraflarda Kürşat Ayvatoğlu’nun da törende Hamza Dağ’ın yayında olduğu görülüyor. Ayvatoğlu, Hamza Dağ’a oturacağı yeri gösterirken toplantı boyunca Dağ’ın yanında ayakta bekledi.

GÖZALTINA ALINDI

Lüks bir araç içinde uyuşturucu kullandığı görüntülenen ve AKP Genel Merkezi’nde özel kalem görevlisi olduğu belirtilen Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Bazı sosyla medya hesaplarında bir şahsın araç içinde uyuşturucu-uyarıcı madde kullanırken çekilmiş görüntülerinin tespit edilmesi üzerine; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen H.K. A. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, hakkında adli tahkikat başlatılmıştır” denildi.

Öte yandan Ayvatoğlu’nun AKP genel merkez Ar-Ge Başkanlığı’nda çalışan ekip içinde yer alan kişilerden birisi olduğu iddia ediliyor.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857044-1.

Kürşat Ayvatoğlu’nun 2014-2019 yılları arasında Kastamonu Belediye Başkanlığı yapan AKP’li Tahsin Babaş’ın seçim kampanyasında görev aldığı, belediyede Kültür ve Sosyal İşler Müdürü olarak çalıştığı belirtiliyor.

MUHARREM İNCE’DEN GEZİ YALANI GÖNDERMELİ TEPKİ

CHP’den ayrılarak parti kuracağını açıklayan eski milletvekili ve cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce de, Twitter hesabından Gezi Direnişi dönemindeki, “Camide içki” yalanına gönderme yaparak tepkisini dile getirdi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ

Kürşat Ayvatoğlu’nun görüntüleri üzerine CHP’den de tepki geldi. CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Twitter hesabından Ayvatoğlu’nun AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile fotoğraflarını paylaştı ve “Nereden nereye geldi Türkiye…” sözüyle Erdoğan’a gönderme yapıp “Ülke bu kafayla yönetiliyor? Yazık” diye yazdı.

Görüntüler, sosyal medyadan büyük tepki çekti.

luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857045-1.
luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857046-1.
luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857047-1.
luks-aracta-uyusturucu-aldigi-goruntuleri-ortaya-cikan-akp-li-hakkinda-aciklama-857048-1.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN