• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
COVID-19’dan hayatını kaybeden sağlık çalışanları  unutulmadı

COVID-19’dan hayatını kaybeden sağlık çalışanları  unutulmadı

TTB tarafından koronavirüs salgını sebebiyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anma günü olarak belirlenen 1 Nisan’da Gaziantep-Kilis Tabip Odası basın açıklaması yaptı.

HABER AĞI- Koronavirüs salgını ile geride bıraktığımız bir yıllık mücadelede etkin rol alan sağlık çalışanlarından yaşamını yitirenler Gaziantep’te anıldı.

Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nun yaşamını yitirdiği 1 Nisan günü Türk Tabipler Birliği gerçekleştirdikleri 72.Kongresinde aldıkları karar ile “COVID-19 nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü” olarak belirlemişti.
TTB tarafından koronavirüs salgını sebebiyle yaşamını yitiren sağlık çalışanlarını anma günü olarak belirlenen 1 Nisan’da Gaziantep-Kilis Tabip Odası, yaptığı basın açıklamasında “Güzel günleri görebilme umuduyla var gücümüzle çalıştığımız pandemi sürecinin bir yılını geride bıraktık. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve yaşanabilir bir dünya umuduyla canla başla çalışırken değerli meslektaşlarımızı kaybettik ve sonsuzluğa uğurladık” ifadelerini kullandı.

Tarla: Sesimizi duymak istemediler

Gaziantep-Kilis Odası Başkanı Ayşegül Ateş Tarla

Yönetilemeyen bir pandeminin gölgesinde söylenmeyenleri söyleyerek, saklananları açığa çıkararak, toplumun ihtiyaçlarını talep ederek yurttaşların sözü olmaya çalıştıklarını belirten Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Ayşegül Tarla, “Tüm bunları yaparken nitelikli koruyucu ekipman sağlanmayan, uzun mesai saatlerinde, kötü çalışma ortamlarında, hukuksuzca izin ve istifa hakları yasaklanan meslektaşlarımızın sesi olmak için çaba gösterdik. Ne yazık ki kulaklarını tıkayıp, sesimizi duymak istemediler” diye konuştu.
Tarla, “Yönetemedikleri pandeminin suçunu vatandaşa, yükünü bizlere yüklediler” ifadelerini kullanarak 140 binin üzerinde sağlık çalışanı hasta olurken 391 sağlık çalışanının yaşamını yitirdiğini vurguladı.

Başkan Tarla: Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız

Daha fazla hastalanmamak, ölmemek için sesimizi daha da yükseltmeye, yitirdiğimiz meslektaşlarımız için COVID-19’un meslek hastalığı sayılması adına mücadelemize devam edeceğiz, diye konuşan Tarla: “Meslek hayatları boyunca gösterdikleri özverinin kat be katını pandemi döneminde gösteren pandemiyle mücadele eden tüm hekim ve sağlık çalışanları için bir simge haline gelen, COVID-19 salgınında aktif hekimlik yaparken hastalığa yakalanan ve tedavi sonrası yaşamını yitiren değerli hocamız Prof. Dr. Cemil Taşçıoğlu’nu kaybettiğimiz 1 Nisan gününü TTB 72.Kongresi’nde aldığımız karar ile “COVID-19 nedeniyle kaybettiğimiz hekim ve sağlık çalışanlarını anma günü” olarak belirlemiştik. Kaybettiğimiz sağlık çalışanlarını asla unutmayacağız, onları toprağa değil sonsuzluğa uğurladığımızı her 1 Nisan’da belirtmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN