• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Kısmi kapanma vaka sayılarına yansımadı: Beklenen yeni yasaklar neler?

Kısmi kapanma vaka sayılarına yansımadı: Beklenen yeni yasaklar neler?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi tatil olduğu cuma gününü de kapsayacak üç günlük sokağa çıkma kısıtlaması gündemde. Öte yandan Kabine’de, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların da alınabileceği kaydediliyor.

HABER AĞI- AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ‘15 günlük kısmi kapanma’ tedbirleri, şu ana dek günlük vaka sayılarına yansımadı.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre, bu hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasına ek olarak resmi tatil olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da kısıtlama uygulanabilir. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi üzerine İçişleri Bakanlığı genelgesiyle bu yönde bir kararın alınabileceği konuşuluyor.

Sokağa çıkma kısıtlaması kararı verilmesi durumunda 23 Nisan, geçen yıl olduğu gibi evlerden kutlanacak. Devlet erkanının katılımıyla Anıtkabir’de gerçekleştirilecek törenler de sınırlı kişiyle, maske ve mesafe kurallarına uyularak yapılacak.

AVM’LER KAPANABİLİR, RAMAZAN’DA YASAK GÜNDEMDE

Türkiye genelinde uygulanan kısmi kapanmanın devam edip etmeyeceği de hafta başında yapılacak kabinede tartışılacak. Kabinede daha sert tedbirlerin alınabileceği belirtiliyor.

Kabinede, kalabalık yerler ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik yeni kararların alınabileceği kaydediliyor. Bu nedenle Ramazan Bayramı’nda 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması da seçenekler arasında.

SALGINDA SON DURUM

Türkiye’de açıklanan son verilere göre, koronavirüs nedeniyle 346 kişi daha yaşamını yitirdi, 61 bin 28 yeni vaka tespit edildi. Son 24 saatte kaydedilen 346 can kaybı, salgının başlangıcından bu yana en yüksek günlük ölüm sayısı olarak kayıtlara geçti.

Virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 36 bin 613’e, toplam vaka sayısı 4 milyon 384 bin 624’e yükseldi.

kulis-kismi-kapanma-vaka-sayilarina-yansimadi-gundemde-yeni-yasak-kararlari-var-867124-1.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN