• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Gaziantep’te şiddetli rüzgar: Çatılar uçuştu

Gaziantep’te şiddetli rüzgar: Çatılar uçuştu

Gaziantep’te akşam saatlerinde meydana gelen şiddetli rüzgar bazı apartmanların çatılarını uçururken, çok sayıda araçta hasar meydana geldi.

HABER AĞI- Aniden etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Şahinbey ilçesindeki bazı apartmanların çatı malzemeleri ve kiremitler uçarak park halindeki araçların üzerine düştü. Olay sırasında şans eseri ölen ya da yaralanan olmazken, bir çok araçta maddi hasar meydana geldi.

Gaziantep’te etkili olan şiddetli rüzgar bir apartmanın çatısını uçurdu. Uçan çatı sitenin bahçesindeki çocukların oyun oynadığı alanına düşerken, facianın eşiğinden dönüldü.

  Gaziantep’te akşam saatlerinde etkili olan fırtına evlerin çatılarını uçurdu. Rüzgarın etkisini arttırmasıyla ortaya çıkan fırtına kısa sürmesine rağmen birçok yerde evlerin çatısının uçmasına neden oldu. Şahinbey ilçesine bağlı Şahintepe Mahallesi’nde bir sitede bulunan apartmanın uçan çatısının site bahçesine düşmesi vatandaşların kameralarına yansıdı. Sitenin bahçesindeki oyun sahasının üstüne düşen çatı parçaları site sakinlerine korku dolu anlar yaşattı.

Vali ve belediye başkanı olay yerinde

Gaziantep Valisi Davut Gül ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin hasarın oluştuğu bölgelerde incelemelerde bulundu.

Vatandaşları dinleyen Davut Gül, gazetecilere, Şahinbey ilçesinde etkili olan poyraz nedeniyle bazı binaların çatısının uçarak araçlara zarar verdiğini söyledi.

Can kaybı olmamasını en büyük teselli olarak nitelendiren Gül, “Şu an ekiplerimizle beraber incelemelerde bulunduk. Ekiplerimiz zararları tespit ediyor. Yarın sabah itibarıyla tespit çalışmaları devam edecek. Meydana gelen enkaz da ortadan kaldırılacak. İmkanlar ölçüsünde vatandaşlarımızın da zararlarını gidermeye çalışacağız.” diye konuştu.

Şahin ise Gaziantep’in kendilerine emanet olduğunu ve emanete en iyi şekilde sahip çıkmaya çalışacaklarını dile getirdi.

Karataş Mahallesi’ndeki bir binanın çatısı uçarken oyun oynayan çocukların son anda kurtulduğunu dile getiren şahin, “Hiç kimseye bir şey olmaması bizim için sevindirici.

Kimseye bir şey olmadıktan sonra gerisini ekiplerimizle birlikte valimizin koordinesinde gideririz Allah’ın izniyle.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN